آریا پی پرتال جامع شامل سرگرمی،اخبار روز،سلامت،نرخ ارز،مشاوره،زناشویی،مذهبی،فرهنگ
 
آخرین مطالب
 
پرفروشترین محصولات
حداد عادل: مجلس دهم تندروهای مجلس ششم و نهم را ندارد
 اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی,حدادعادل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است که مجلس دهم هویت ویژه‌ای خواهد داشت.

به گزارش ایسنا ، غلامعلی حداد عادل امروز 11 اسفندماه در حاشیه سومین همایش ملی زبان شناسی و آموزش زبان فارسی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نتایج انتخابات مجلس هنوز نهایی نشده است و در برخی از شهرستان‌ها انتخاب به دور دوم کشیده شده است، اگر بخواهم واقع بینانه پیش بینی کنم در حد تجربه خود، مجلس دهم شبیه هیچ یک از مجلس‌های نه گانه پیشین نخواهد بود، مجلس دهم هویت ویژه‌ای خواهد داشت از این جهت که تندروها و هنجارشکن های مجلس ششم و مجلس نهم را نخواهد داشت.

وی گفت: تصور می‌شود که اکثریت مجلس دهم با تفکر اصولگرایی است و شاید بتوان کاری کرد که دو تفکر اصلاح طلبی و اصولگرایی بیشتر با یکدیگر کار کنند، اصولگرایان از آنچه در این انتخابات به دست آمد راضی هستند، هرچند در تهران پیروز نشدند اما این ائتلاف ریشه گرفته است و ما سعی خواهیم کرد برای آینده آن را حفظ کنیم.

حدادعادل شکست اصولگرایان را به دلیل شرایط خاص تهران دانست و افزود: اعتراض حق تمام جناح‌ها است، اصولگرایان و یا اصلاح طلبان هر دو می‌توانند به نتیجه اعتراض کنند، اعتراض داشتن از راه قانونی هیچ مشکلی ندارد اما اردوکشی خیابانی بد است. اعتراض باید از طریق مجاری قانونی صورت بگیرد و همه تسلیم قانون باشند البته خودم هنوز قصدی برای اعتراض ندارم.

وی در خصوص جو حاکم بر فضای مجازی در خصوص انتخابات عنوان کرد: پرسش درباره فضای مجازی مانند پرسش درباره جنگل است، اما در همین مرحله دوم اصولگرایان بیشتری به مجلس راه پیدا خواهند کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که باید گسترش فرهنگ واژه گزینی در کشور وسعت بگیرد و واژه گزینی با زبان فارسی به عنوان زبان علم در بیاید.

وی در خصوص عملکرد رسانه‌ای در پاسداشت زبان فارسی ادامه داد: سعی می‌کنیم با صدا و سیما همکاری کنیم تا کلمات خارجی کمتر مورد استفاده قرار بگیرد.

حداد عادل با ارزیابی مثبت از عملکرد رسانه‌ها در انتخابات تصریح کرد: رسانه ملی در زمینه انتخابات خوب کار کرده است.


اخبار سیاسی  - ایسنا  مرتبط با: اخبار سیاسی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
 

آمارگیر وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic