آریا پی پرتال جامع شامل سرگرمی،اخبار روز،سلامت،نرخ ارز،مشاوره،زناشویی،مذهبی،فرهنگ
 
آخرین مطالب
 
پرفروشترین محصولات
مزایای یادگیری زبان جدید چیست؟

افراد چند زبانه برتریهای ویژه ای نسبت به افراد تک زبانه دارند

در دنیای جهانی شده‌ و بهم مرتبط امروزی، دانستن زبانهای مختلف و استقبال از فرهنگ های دیگر عملا ضروری است. ما با مردم مختلفی از اطراف جهان در ارتباطیم، با آنها تجارت می کنیم، رابطه برقرار کرده و فرهنگ آنها را تجربه می کنیم تا دانشمان را گسترش دهیم. تمام اینها دلایل خوبی برای یادگیری زبانهای دیگر است.


افراد چند زبانه برتریهای ویژه ای نسبت به افراد تک زبانه دارند. این برتری و مزایا شما را ملزم می کند تصمیم بگیرید اسپانیایی، چینی، پرتغالی یا هر زبان دیگری که دوست دارید یا برایتان مفید است را بیاموزید.

۱۱ مزیت یادگیری زبان جدید

۱- کارمند، دانشجو یا کارآفرین بهتری خواهید بود.
افرادی که زبان دوم یاد می گیرند در چندوظیفگی، تمرکز و انتقال بین فعالیتهای مختلف بهتر عمل می کنند. زمانیکه یک زبان جدید می آموزید، مغزتان توانایی تغییر از یک زبان به زبان دیگر، ربط دادن معنی لغات جدید به زبان مادری، استفاده ی صحیح اصطلاحات و صرف درست افعال و بسیاری از مهارتهای دیگر را توسعه می‌دهد. این مهارتها به مغز کمک می کنند تا چندوظیفگی را آسانتر انجام داده و به منظور تمرکز در فعالیت در حال انجام، اطلاعات مرتبط را گلچین کند.

۲- مغزتان سالمتر‌ خواهد بود.
یادگیری زبان جدید احتمال بیماری های عصبی همچون آلزایمر و زوال عقل در سنین پایین را کاهش می دهد. مطالعات اخیر نشان دادند افرادی که به بیش از یک زبان مسلط هستند در مقایسه با تک زبانه ها که در ۷۱ سالگی علائم این بیماری ها را نشان دادند، در سنین بالای ۷۵ سال به آنها مبتلا می‌شوند.

۳- مهارت خواندن را در شما تقویت می‌کند.
هنگامیکه یک زبان جدید می‌آموزید، مغزتان ارتباطات جدید برقرار می‌کند و همانطور که یاد می‌گیرد با استفاده از لغات‌، معانی و قواعد جدید ایده های نو را بیان کند، به تقویت مهارت های خواندن کمک بسزایی می نماید.

۴- زبان اصلی تان را بهبود می‌دهد.
یادگیری زبانی متفاوت درک بهتری از زبان اصلی تان را برای شما ارائه‌ می‌دهد، چرا که مغز یاد می گیرد ساختار معنایی کاملا جدیدی را با نحو و ساختارهای معنایی مخصوص آن زبان شناسایی کند. همچنین با تمرین معنا و قواعد زبان جدید، مغز را وادار به فعالیت می نماید.

تمام اینها در کنار هم به شما کمک می کند زبان مادری خود را به گونه ای جدید تحلیل کنید چرا که قبلا تمام ساختارها و معانی را خود به خود می آموختید. بنابراین، با علاقه ی بیشتری نسبت به قبل در زبان خود کاوش خواهید کرد.

 


یادگیری زبان جدید به تقویت حافظه کمک می کند

 

۵- کمک می کند اطلاعات را به خاطر بسپارید.
یادگیری زبان جدید به تقویت حافظه نیز کمک می‌کند چرا که مغز ساختار زبان جدید را آموخته و لغات و قواعد جدید را حفظ می‌کند. توانایی مرتبط و حفظ کردن اطلاعات، به خاطر سپردن لغات جدید، اسامی، شماره تلفن، مراحل یک فرایند، فهرستها، فعالیتهای روزانه و دیگر اطلاعات مهم را ساده تر می‌کند.

۶- مهارت حل مشکلات را تقویت می کند.
زمانیکه افراد چندزبانه یاد می‌گیرند لغات درست و مناسب‌ترین ساختار جمله یا صرف فعل را انتخاب کنند، در جنبه‌های دیگر فرایندهای شناختی خود هوشیارتر می‌شوند. توانایی تشخیص اینکه چه چیزی مرتبط است و چه چیزی نیست، آنها را حساس‌تر کرده و در حل مشکلات بهبود می‌بخشد و مهارت‌های مذاکره را نیز تقویت می‌نماید.

۷- موجب می شود تصمیمات دقیق تر و سریعتری بگیرید.
هنگام انتخاب بین چند کلمه که به نظر مناسب هستند اما تفاوت های معنایی اندکی دارند و یا دیگر پیچیدگی های زبان خارجی، مغز مهارت‌های تصمیم گیری را بهتر توسعه می دهد. نه تنها فرایند تصمیم گیری سریع تر شده، بلکه محتاطانه و منطقی تر نیز خواهد شد.

۸- نمرات بهتری کسب خواهید کرد.
افرادی که زبان خارجی یاد می‌گیرند IQ بالاتری دارند، خلاق ترند، نوآوری و انعطاف ذهنی بیشتری نسبت به تک زبانه ها دارند. مطالعات نشان داده است که یادگیری زبان جدید بیشتر یک فعالیت شناختی حل مسئله است تا یک فعالیت زبانی. این افراد همچنین در امتحانات ریاضی نمرات بالاتری می گیرند، درک مطلب بهتری داشته و دایره لغت وسیعی دارند.

۹- دنیای اطراف خود را بیشتر می‌شناسید.
یادگیری زبان جدید به شما کمک می‌کند درک بهتری از فرهنگ‌ها و سنن کشورهای مختلف داشته باشید. بعنوان یک فرد چندزبانه قادر خواهید بود دنیا را از جنبه‌های مختلف ببینید. همزمان، می‌توانید درک بهتری از فرهنگ خود نیز داشته باشید.

۱۰- مسافرت آسانتر خواهد بود.
زمانیکه به کشوری سفر می‌کنید و زبان آن را می دانید، فرصت آشنایی با افراد زیادی را پیدا می کنید و از طریق بازدید مکان های جالب و دیدنی همچون موزه، پارک ملی، مکان های تاریخی و جاذبه های فرهنگی، تجارب عمیق تر و معنی دارتری کسب خواهید کرد.

۱۱- اعتماد به نفستان افزایش می یابد.
مهم نیست که یادگیری زبان جدید چقدر آسان یا سخت است، چرا که به انسان حس دستیابی به موفقیت می‌دهد. نسبت به خود احساس رضایت خواهید داشت و اعتماد به نفستان افزایش خواهد یافت و دیگر برای گفتگو به زبان جدید احساس خودداری یا خجالت نمی‌کنید. بعلاوه، افرادی که به زبان دیگر صحبت می‌کنند، در دید دیگران جالب‌تر و جذابترند.

 

منبع: خوارزمیمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
 

آمارگیر وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic