تبلیغات
مجله اینترنتی آریا پی - فوبیای دندانپزشکی را این جوری دور بزنید
آریا پی پرتال جامع شامل سرگرمی،اخبار روز،سلامت،نرخ ارز،مشاوره،زناشویی،مذهبی،فرهنگ
 
آخرین مطالب
 
پرفروشترین محصولات
فوبیای دندانپزشکی را این جوری دور بزنید
فوبیا دندانپزشکی را دور بزنید
فوبیای دندانپزشکی یک ترس بسیار رایج است که بیماران را از مراجعه به کلینیکهای دندانپزشکی و مراقبتهای پیشگیرانه باز میدارد که عواقب مختلفی مانند درد دندان و از دست دادن آن را در پی دارد.
مجله سیب سبز:  دندانها نقش زیادی در سلامت و زیبایی ما دارند؛ بنابراین باید به دندانهای خود و سلامت آنها توجه داشته باشیم. اما متاسفانه یک مانع بر سر راه رسیدگی و درمان مشکلات دندانها وجود دارد و آن ترس از دندانپزشکی است. حتی اگر به بهترین دندانپزشک زیبایی جهان هم مراجعه کنید، ممکن است با فوبیا (ترس بیش از حد) دندانپزشکی مواجه شوید. 

فوبیای دندانپزشکی یک ترس بسیار رایج است که بیماران را از مراجعه به کلینیکهای دندانپزشکی و مراقبتهای پیشگیرانه باز میدارد که عواقب مختلفی مانند درد دندان و از دست دادن آن را در پی دارد. لازم است بدانید بیماریهای لثه یک عفونت جدی است که میتواند باعث آسیب به بخشهای دیگر بدن شود، به طوری که تحقیقات اخیر نشان از ارتباط آن با بیماری قلبی، سکته و دیابت دارد. 

پس بهتر است برای کمک به سلامت دیگر اندامهای بدنتان هم که شده ترس از دندانپزشکی را کنار گذاشته و برای درمان اقدام کنید. در این مطلب به شما میگوییم برای غلبه بر ترستان چه کنید.

فوبیا دندانپزشکی را دور بزنید

دندانپزشک را  از ترس خود مطلع کنید

می‌گویند آموزش دوای درد جهل است؛ این امر در‌مورد غلبه بر فوبیای دندانپزشکی نیز صدق می‌کند. قبل از آنکه از دندانپزشک خود نوبت بگیرید، بهتر است به‌صورت تلفنی یا حضوری درباره ترس خود صحبت کنید. اگر دندانپزشک را از ترس خود مطلع کنید، شانس بیشتری برای غلبه بر آن خواهید داشت. به‌علاوه در صورتی که دندانپزشک احتیاط بیشتری در درمان شما به خرج دهد، فرصت بهتری برای کنترل ترس خود خواهید داشت. همچنین بسیاری از کلینیک‌های دندانپزشکی برای غلبه بر ترس و بهبود شرایط مشاور روانشناسی هم دارند که می‌توانید از کمک‌شان بهره بگیرید.

ترس‌های خود را بنویسید

بارها بر این موضوع تاکید شده است، اما اهمیت آموزش‌و‌پرورش نباید دست‌کم گرفته شود و این امر به‌ویژه در رابطه با ترس و فوبیای دندانپزشکی صدق می‌کند. اگر می‌دانید که فوبیای دندانپزشکی دارید، بهتر است ترس‌های مشخص خود را با ذکر دلیل یادداشت کنید. شاید اگر به فوبیای خود از دندانپزشکی فکر کنید، درک کنید که ترس شما چندان عقلانی نیست. اگر ترس شما واقعا مشکل‌ساز است، بهتر است لیست یادداشت‌های‌تان را با خود به مطب دندانپزشک ببرید. این لیست به دندانپزشک کمک می‌کند حین درمان حتی‌الامکان با ملاحظه بیشتری با شما مواجه شود.

از جزئیات درمان‌تان بپرسید

وقتی صحبت از فوبیا به میان می‌آید، ترس از ناشناخته‌ها اغلب بزرگ‌ترین مانع در راه مبارزه با ترس است، یعنی همین که نمی‌دانید دندانپزشک چه کاری روی دندان شما انجام می‌دهد، ترسناک است. از این رو، باید قبل از هر عملی کمی وقت بگذارید و از جزئیات مربوط به درمان خود مطلع شوید. راحت باشید و هر سوالی دارید از پزشک یا دستیاران او بپرسید. در صورت لزوم، می‌توانید از یادداشت‌های خود کمک بگیرید. همچنین می‌توانید در اینترنت جست‌وجو کنید تا با جزئیات مربوط به پروسه درمانی خود بیشتر آشنا شوید. خواندن این مطالب به شما کمک خواهد کرد تا آرامش و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید.

 با مشورت پزشک آرامبخش بخورید

اگر داروهای ضد‌اضطراب مصرف نمی‌کنید، می‌توانید از دندانپزشک خود بخواهید به شما داروهای ضد‌اضطراب بدهد. در بسیاری از مطب‌های دندانپزشکی از داروهای مسکن برای کاهش ترس و اضطراب بیماران استفاده می‌شود. البته در این باره باید با پزشک یا روانپزشک مشورت کنید تا ضرری متوجه شما نشود. در این شرایط، باید از کسی بخواهید که شما را به خانه برساند، چون ممکن است پروسه درمانی چندان سریع پیش نرود. 

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند پروسه درمانی خود را با مصرف کمترین داروی ممکن ادامه دهند، اما بهتر است در این مورد تجدید‌نظر کنند. داروهای مسکن مورد‌استفاده در پروسه دندانپزشکی اغلب سریع عمل می‌کنند و بلافاصله پس از اتمام درمان بی‌اثر می‌شوند. در هر صورت، اگر قبل از ورود به مطب دندانپزشک از داروهای مسکن استفاده کرده‌اید، بهتر است دندانپزشک خود را از این امر مطلع کنید.

نفس‌های عمیق بکشید

اگر به‌طور کامل با داروهای ضد‌اضطراب و انواع مسکن‌ها مخالف هستید، می‌توانید از تکنیک‌های تمدد اعصاب برای کسب آرامش کمک بگیرید. بدیهی است که در اتاق انتظار، زمان کافی برای مدیتیشن وجود ندارد. حتی اگر در همین زمان اندک به انجام مدیتیشن بپردازید، ممکن است نتیجه دلخواه را به دست نیاورید. بنابراین، بهتر است از تکنیک‌های تنفس عمیق کمک بگیرید؛ اثربخشی این تکنیک‌ها در طول زمان به اثبات رسیده است. 

تنفس عمیق به شما کمک می‌کند تمرکز کرده و به‌تدریج بر ترس خود از دندانپزشکی غلبه کنید. روش‌های مختلفی برای تنفس عمیق وجود دارد، اما ساده‌ترین روش به این شرح است: یک نفس عمیق و طولانی بکشید و قبل از آنکه آن را بیرون بدهید به یک موضوع مثبت فکر کنید. آن‌قدر این کار را تکرار کنید که به آرامش برسید. با کمی تمرین می‌توانید این تکنیک را در هر زمان و مکانی انجام دهید تا از شر استرس خلاص شوید.

در انتخاب دندانپزشک سختگیر باشید

بسیاری از افراد از دندانپزشک خود می‌ترسند، چون او را مثل بقیه «مردم» در‌نظر نمی‌گیرند. در عوض، دندانپزشک را به‌عنوان موجودی در‌نظر می‌گیرند که می‌خواهد کارهای ترسناکی داخل دهان‌شان انجام دهد. وحشتناک است، نه؟ پس لازم نیست این‌طور فکر کنید. بیماران باید درک کنند که بر کل امور مربوط به درمان خود کنترل دارند و می‌توانند دندانپزشک خود را شخصا انتخاب کنند. 

هیچ اشکالی ندارد؛ شما می‌توانید با دندانپزشک‌های مختلف مشورت کرده و کسی را برای درمان انتخاب کنید که هم تحت پوشش بیمه خدمات درمانی‌تان باشد و هم پزشکی که با او احساس راحتی می‌کنید. برای انجام این کار می‌توانید از دوستان یا اعضای خانواده برای مراجعه به سایر دندانپزشک‌ها کمک بگیرید. همچنین می‌‌توانید در اینترنت جست‌وجو کنید و به‌دنبال یک دندانپزشک مناسب بگردید. در هر صورت، تا زمانی که دندانپزشک مناسب خود را پیدا نکرده‌اید، از جست‌وجو دست نکشید.

استراحت کنید

گاهی اوقات لازم می‌شود که بین پروسه درمانی خود استراحت داشته باشید و دوباره آن را ادامه دهید. برای این کار می‌توانید با دندانپزشک‌تان در‌مورد یک پیام «توقف» توافق کنید تا در‌صورتى که لازم بود دندانپزشک انجام عمل روى دندان را ادامه ندهد و به شما استراحت بدهد. این پیام می‌تواند حرکت دست‌تان باشد یا یک اشاره کوچک. در این صورت می‌توانید مطمئن باشید که اگر درد داشته باشید که استرس به شما نزدیک شده باشد، می‌توانید بر آن غلبه کنید. 

با اطرافیان‌تان همراه شوید

برای اینکه بتوانید بر ترس خود از دندانپزشکی غلبه کنید بهتر است برای درمان به تنهایی مراجعه نکنید. یک عضو خانواده یا یکى از دوستان‌تان را براى قوت قلب همراه خود ببرید. سعی کنید کسی همراه‌تان باشد که به لحاظ عاطفی و روانی وابستگی بیشتری به او دارید.

از بهداشت مرکز درمانی مطمئن شوید

گاهی اوقات ترس از دندانپزشکی به‌دلیل ترس از سرایت انواع بیماری‌ها طی درمان است. در برخی افراد ترس از اینکه طی درمان دندان‌های خود به بیماری‌های دیگر مبتلا شوند، بر ترس ذاتی از دندانپزشکی اضافه می‌شود. برای غلبه بر این ترس و اطمینان خاطرتان می‌توانید راه‌های انتقال بیماری‌ها را بشناسید و راجع به آنها آگاه باشید. به‌علاوه مراجعه به مراکز معتبر می‌تواند در این زمینه کمک‌تان کند. همچنین می‌توانید از پزشک‌تان بخواهید درباره ضدعفونی کردن وسایل برای‌تان توضیح بدهد. 

اتاق انتظار دندانپزشکی

در اتاق انتظار به سوالاتی که در ذهن دارید فکر کنید، یک موسیقی آرامش‌بخش گوش کنید و سعی کنید برای مدتی به چیزی غیر از دندانپزشکی فکر کنید. در بهترین حالت، وقتی نام شما خوانده می‌شود، توانسته‌اید تا‌حدی به یک آرامش درونی دست پیدا کنید. این امر به شما کمک می‌کند وقت ملاقات خود را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانید.

به خودتان جایزه بدهید

شاید نتوان روز ملاقات با دندانپزشک را یک روز خوب نامید؛ فکر کردن به این مسئله می‌تواند باعث تشدید ترس و فوبیای شما از دندانپزشکی شود. شما می‌توانید با انجام یک کار ساده به خود کمک و بر ترس‌تان غلبه کنید؛ ایجاد ارتباط مثبت با روز ملاقات دندانپزشک.  به‌عنوان مثال می‌توانید هر بار که از مطب دندانپزشک خارج می‌شوید، به خودتان برسید یا یک جایزه کوچک به خودتان بدهید. برای این کار مثلا می‌توانید به پیاده‌روی رفته یا برای دیدن یک فیلم به سینما بروید.

از صداگیرهای داخل گوش استفاده کنید

یکی از رایج‌ترین علل ترس و فوبیای بیماران از دندانپزشکی، ابزار دندانپزشک و سر و صدای مربوط به آنهاست. صدای ابزار دندانپزشکی بزرگ‌ترین عامل محرک بیمارانی است که از دندانپزشکی می‌ترسند. بیمارانی که فوبیای دندانپزشکی دارند، با شنیدن صدای ابزار دندانپزشک به سرعت تحریک می‌شوند.

بنابراین، به بیماران توصیه می‌شود از صداگیرهای داخل گوش برای جلوگیری از شنیدن صدای محیط استفاده کنند. بهتر است دندانپزشک خود را از پوشیدن این صداگیرها مطلع کنید تا اگر سوالی از شما دارد، صداگیرها را از گوش‌تان بیرون بیاورید.

کمی زودتر در مطب حاضر باشید

اگر می‌خواهید ترس به‌طور کامل بر شما غلبه کند، سعی کنید یک بار زودتر از موعد مقرر در مطب دندانپزشک حاضر شوید. وقتی زودتر از موعد در مطب حاضر می‌شوید، احتمالا با این پیغام مواجه می‌شوید که روی صندلی خود بنشینید و منتظر بمانید. این مسئله بسیاری از بیماران را شگفت‌زده می‌کند. 

حتی می‌تواند برخی افراد را با مشکلات مضاعفی مواجه کند. بسیاری از بیماران می‌توانند با حضور به‌موقع و زودتر از موعد در مطب دندانپزشکی بر ترس و اضطراب خود غلبه کنند. از این رو، توصیه می‌شود زودتر از موعد در مطب حاضر شوید، فرم‌های مربوطه را پر کنید و در اتاق انتظار منتظر بمانید.


مرتبط با: سلامت ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
dark blue floral dress شنبه 12 مرداد 1398 02:15 ق.ظ
<a href="http://www.abetterwaymotors.net/karen-millen-floral-embroidered-dress-blue-and-black-dressh">karen millen floral embroidered dress blue and black</a> <a href="http://www.antalyaritim.com/ted-baker-wallpaper-floral-print-maxi-dress-dressh">ted baker wallpaper floral print maxi dress</a> <a href="http://www.drtruth.net/floral-bridesmaid-dresses-blue-dressh">floral bridesmaid dresses blue</a> <a href="http://www.khalataxi.com/topshop-autumn-floral-tea-dress-black-dressh">topshop autumn floral tea dress black</a> <a href="http://www.miaclearbras.com/white-and-black-floral-dress-shirt-dressh">white and black floral dress shirt</a> <a href="http://www.accessabath.net/floral-maxi-dress-tumblr-dressh">floral maxi dress tumblr</a>
dark blue floral dress http://www.tvbkorea.net/dark-blue-floral-dress-dressh
flower wedding dresses uk شنبه 12 مرداد 1398 02:14 ق.ظ
<a href="http://www.centralplainslifts.net/aqua-floral-dress-bloomingdales-dressh">aqua floral dress bloomingdales</a> <a href="http://www.thebizroom.net/blue-short-sleeve-hollow-floral-crochet-bodycon-dress-dressh">blue short sleeve hollow floral crochet bodycon dress</a> <a href="http://www.chateaulalinde.net/floral-summer-dresses-nz-dressh">floral summer dresses nz</a> <a href="http://www.thefamilydetective.net/pale-blue-floral-bodycon-dress-dressh">pale blue floral bodycon dress</a> <a href="http://www.chenmingusa.net/zara-black-floral-dress-dressh">zara black floral dress</a> <a href="http://www.thenewfolk.net/floral-chiffon-shirt-dress-express-dressh">floral chiffon shirt dress express</a>
flower wedding dresses uk http://www.darkstories.net/flower-wedding-dresses-uk-dressh
jacques vert petite blurred floral dress multi جمعه 11 مرداد 1398 01:40 ب.ظ
<a href="http://www.ourjourneychurch.net/floral-summer-dresses-2013-dressh">floral summer dresses 2013</a> <a href="http://www.torukoryoko.net/floral-wedding-dress-casual-dressh">floral wedding dress casual</a> <a href="http://www.wavestarters.com/flower-girl-dresses-uk-ebay-dressh">flower girl dresses uk ebay</a> <a href="http://www.neweghani.com/long-sleeve-long-floral-dresses-dressh">long sleeve long floral dresses</a> <a href="http://www.ouverturefacile.net/floral-maxi-dresses-in-india-dressh">floral maxi dresses in india</a> <a href="http://www.toytraders.net/yellow-floral-dress-fabric-uk-dressh">yellow floral dress fabric uk</a>
[url=http://www.szczybelski.net/jacques-vert-petite-blurred-floral-dress-multi-dressh]jacques vert petite blurred floral dress multi[/url]
high heels and floral dress جمعه 11 مرداد 1398 01:40 ب.ظ
<a href="http://www.learningwrapups.net/floral-dresses-at-dressbarn-dressh">floral dresses at dressbarn</a> <a href="http://www.liquidputter.com/floral-backless-dress-dressh">floral backless dress</a> <a href="http://www.paleoeggs.com/j-crew-factory-floral-dress-dressh">j crew factory floral dress</a> <a href="http://www.jolkona.net/black-long-sleeve-floral-pattern-dress-dressh">black long sleeve floral pattern dress</a> <a href="http://www.leclisse.net/jaeger-boutique-floral-dress-dressh">jaeger boutique floral dress</a> <a href="http://www.myfraimz.com/ax-paris-floral-dress-very-dressh">ax paris floral dress very</a>
[url=http://www.ductambag.com/high-heels-and-floral-dress-dressh]high heels and floral dress[/url]
floral shift dress australia جمعه 11 مرداد 1398 01:39 ب.ظ
<a href="http://www.gandoza.net/floral-print-dress-shoes-dressh">floral print dress shoes</a> <a href="http://www.pistonari.com/floral-dresses-for-juniors-knee-length-dressh">floral dresses for juniors knee length</a> <a href="http://www.rebeccastaste.com/flower-cotton-dresses-dressh">flower cotton dresses</a> <a href="http://www.couponrider.com/h-m-purple-floral-dress-dressh">h m purple floral dress</a> <a href="http://www.davidgosse.net/black-floral-dress-material-dressh">black floral dress material</a> <a href="http://www.goldspeedusa.net/charlotte-russe-strapless-floral-dress-dressh">charlotte russe strapless floral dress</a>
[url=http://www.gpscaddy.net/floral-shift-dress-australia-dressh]floral shift dress australia[/url]
long floral dresses prom پنجشنبه 30 خرداد 1398 12:50 ق.ظ
<a href="http://www.hairsalonlush.com/floral-chambray-dress-gap-dressh">floral chambray dress gap</a> <a href="http://www.mysaltwatersandal.net/zara-floral-backless-dress-dressh">zara floral backless dress</a> <a href="http://www.risaralda.net/floral-dress-size-22-dressh">floral dress size 22</a> <a href="http://www.nadinesproperties.net/floral-dress-from-topshop-dressh">floral dress from topshop</a> <a href="http://www.robverheulen.com/c-a-floral-dress-dressh">c a floral dress</a> <a href="http://www.santfeliucentre.net/floral-dress-with-sleeves-australia-dressh">floral dress with sleeves australia</a>
long floral dresses prom http://www.mycouponexpert.net/long-floral-dresses-prom-dressh
floral two piece prom dress پنجشنبه 30 خرداد 1398 12:49 ق.ظ
<a href="http://www.longevitysa.net/long-sleeve-floral-dress-dressh">long sleeve floral dress</a> <a href="http://www.prmadvantage.com/white-house-black-market-satin-floral-dress-dressh">white house black market satin floral dress</a> <a href="http://www.hkyahao.com/celebrities-in-floral-dresses-dressh">celebrities in floral dresses</a> <a href="http://www.lonmorris.net/dorothy-perkins-yellow-floral-dress-dressh">dorothy perkins yellow floral dress</a> <a href="http://www.matkailuvarkaus.net/asos-lilac-floral-dress-dressh">asos lilac floral dress</a> <a href="http://www.mushigiftpack.com/floral-wedding-dresses-australia-dressh">floral wedding dresses australia</a>
floral two piece prom dress http://www.ilovemarseille.net/floral-two-piece-prom-dress-dressh
buy generic viagra in the usa شنبه 18 خرداد 1398 01:39 ب.ظ

Excellent pieces. Keep posting such kind of info on your site. Im really impressed by your blog.
Hello there, You've performed an excellent job. I'll definitely digg it and in my view suggest to my friends. I am confident they will be benefited from this web site.
flower girl dresses edmonton kijiji شنبه 18 خرداد 1398 03:59 ق.ظ
<a href="http://www.coachpsy.net/tutu-flower-girl-dresses-edmonton-dressh">tutu flower girl dresses edmonton</a> <a href="http://www.trailspotters.net/orange-floral-dress-dressh">orange floral dress</a> <a href="http://www.collegeprepcoach.net/tight-fitted-short-floral-dress-dressh">tight fitted short floral dress</a> <a href="http://www.trenchwars.net/floral-dress-pinterest-dressh">floral dress pinterest</a> <a href="http://www.colonyhomesusa.net/floral-chiffon-dresses-plus-size-dressh">floral chiffon dresses plus size</a> <a href="http://www.trionfodigalatea.net/vintage-floral-dresses-for-juniors-dressh">vintage floral dresses for juniors</a>
flower girl dresses edmonton kijiji http://www.pmmaintenance.net/flower-girl-dresses-edmonton-kijiji-dressh
ted baker floral dress nordstrom شنبه 18 خرداد 1398 03:58 ق.ظ
<a href="http://www.calvaryneworleans.net/flower-cotton-dresses-dressh">flower cotton dresses</a> <a href="http://www.firmenkurier.net/flower-girl-dresses-purple-dressh">flower girl dresses purple</a> <a href="http://www.torcgunstore.com/floral-dresses-on-pinterest-dressh">floral dresses on pinterest</a> <a href="http://www.calvarynola.net/floral-dress-girls-size-8-dressh">floral dress girls size 8</a> <a href="http://www.delmotkrt.com/floral-graduation-dresses-dressh">floral graduation dresses</a> <a href="http://www.firstcaldealworks.net/ralph-lauren-black-and-white-floral-dress-dressh">ralph lauren black and white floral dress</a>
ted baker floral dress nordstrom http://www.cynshq.com/ted-baker-floral-dress-nordstrom-dressh
knee length floral print dresses شنبه 18 خرداد 1398 03:58 ق.ظ
<a href="http://www.feltonandlutz.com/green-and-yellow-floral-dresses-dressh">green and yellow floral dresses</a> <a href="http://www.kifftradingco.com/next-black-floral-print-dress-review-dressh">next black floral print dress review</a> <a href="http://www.michellany.net/michelle-keegan-embroidered-floral-dress-dressh">michelle keegan embroidered floral dress</a> <a href="http://www.osborneandmiller.net/flower-girl-dresses-spring-2014-dressh">flower girl dresses spring 2014</a> <a href="http://www.midwestbiblechurch.net/kohl-s-navy-floral-dress-dressh">kohl s navy floral dress</a> <a href="http://www.pclighthouse.net/vintage-chiffon-floral-dress-dressh">vintage chiffon floral dress</a>
knee length floral print dresses http://www.kozmovip.com/knee-length-floral-print-dresses-dressh
floral dresses for women cocktail short plus size دوشنبه 6 خرداد 1398 08:02 ب.ظ
<a href="http://www.babiesdomains.com/floral-print-cocktail-dresses-dressh">floral print cocktail dresses</a> <a href="http://www.cocoadancer.com/floral-jubah-dress-dressh">floral jubah dress</a> <a href="http://www.dermonenc.com/floral-dress-jersey-dressh">floral dress jersey</a> <a href="http://www.drmilliecalko.com/floral-fabric-for-bridesmaid-dresses-dressh">floral fabric for bridesmaid dresses</a> <a href="http://www.jishnuguha.com/white-and-blue-floral-skater-dress-dressh">white and blue floral skater dress</a> <a href="http://www.joehalvorson.com/eliza-j-mesh-dot-floral-dress-dressh">eliza j mesh dot floral dress</a>
floral dresses for women cocktail short plus size http://www.gushandyman.com/floral-dresses-for-women-cocktail-short-plus-size-dressh
flower dresses edmonton دوشنبه 6 خرداد 1398 08:02 ب.ظ
<a href="http://www.hollerrealtor.com/purple-rose-floral-dress-lady-v-dressh">purple rose floral dress lady v</a> <a href="http://www.introtechint.com/white-floral-lace-bodycon-dress-dressh">white floral lace bodycon dress</a> <a href="http://www.inxpressca.com/black-floral-mesh-dress-dressh">black floral mesh dress</a> <a href="http://www.mybancorphsa.com/zara-floral-dress-s-dressh">zara floral dress s</a> <a href="http://www.pelumasvagina.com/cute-floral-dresses-cheap-dressh">cute floral dresses cheap</a> <a href="http://www.recommenet.com/floral-dress-hi-low-dressh">floral dress hi low</a>
flower dresses edmonton http://www.waltonranchtx.com/flower-dresses-edmonton-dressh
flower girl dresses pink uk دوشنبه 6 خرداد 1398 08:02 ب.ظ
<a href="http://www.meranotherme.com/vintage-floral-dresses-on-pinterest-dressh">vintage floral dresses on pinterest</a> <a href="http://www.neutronracer.com/floral-dress-makeup-dressh">floral dress makeup</a> <a href="http://www.roctaam.com/white-and-yellow-floral-jenny-packham-dress-dressh">white and yellow floral jenny packham dress</a> <a href="http://www.sunchaseapts.com/urban-outfitters-black-floral-dress-dressh">urban outfitters black floral dress</a> <a href="http://www.transonellc.com/live-unlimited-green-floral-layered-dress-dressh">live unlimited green floral layered dress</a> <a href="http://www.ulriksdalssk.com/royal-blue-and-white-floral-dress-dressh">royal blue and white floral dress</a>
flower girl dresses pink uk http://www.topibundle.com/flower-girl-dresses-pink-uk-dressh
asos floral print maxi dress دوشنبه 6 خرداد 1398 08:02 ب.ظ
<a href="http://www.rechargedbody.com/floral-dresses-for-women-casual-sleeveless-asymmetrical-dressh">floral dresses for women casual sleeveless asymmetrical</a> <a href="http://www.sakuraudine.com/girls-size-16-floral-dresses-dressh">girls size 16 floral dresses</a> <a href="http://www.amyhessatx.com/flower-girl-tutu-dresses-pinterest-dressh">flower girl tutu dresses pinterest</a> <a href="http://www.damnshethicc.com/floral-summer-dress-ebay-dressh">floral summer dress ebay</a> <a href="http://www.erzurumihl.com/flower-girl-dresses-with-peach-sash-dressh">flower girl dresses with peach sash</a> <a href="http://www.financepure.com/lily-wrap-over-floral-dress-dotti-dressh">lily wrap over floral dress dotti</a>
asos floral print maxi dress http://www.lottoalm.com/asos-floral-print-maxi-dress-dressh
chiffon sleeve floral dress white house black market دوشنبه 6 خرداد 1398 08:01 ب.ظ
<a href="http://www.spangleapp.com/hollister-floral-dress-dressh">hollister floral dress</a> <a href="http://www.thehogrider.com/floral-dress-with-sweater-dressh">floral dress with sweater</a> <a href="http://www.ukclubdj.com/pink-floral-dress-fabric-dressh">pink floral dress fabric</a> <a href="http://www.artpreneure.com/asos-floral-bandeau-maxi-dress-dressh">asos floral bandeau maxi dress</a> <a href="http://www.blickpoy.com/zara-floral-high-low-dress-dressh">zara floral high low dress</a> <a href="http://www.daonmobile.com/eliza-j-floral-dress-nordstrom-rack-dressh">eliza j floral dress nordstrom rack</a>
chiffon sleeve floral dress white house black market http://www.mygutterdome.com/chiffon-sleeve-floral-dress-white-house-black-market-dressh
floral maxi dress backless دوشنبه 6 خرداد 1398 08:01 ب.ظ
<a href="http://www.cengorde.com/plus-size-floral-dresses-prom-dressh">plus size floral dresses prom</a> <a href="http://www.colintilley.com/tahari-floral-jacquard-dress-dressh">tahari floral jacquard dress</a> <a href="http://www.danielledraws.com/floral-maxi-dress-marks-and-spencer-dressh">floral maxi dress marks and spencer</a> <a href="http://www.gkpassword.com/miss-selfridge-red-floral-print-dress-dressh">miss selfridge red floral print dress</a> <a href="http://www.mackzy.com/flower-dresses-forever-21-dressh">flower dresses forever 21</a> <a href="http://www.mbaowensboro.com/pics-of-floral-dresses-dressh">pics of floral dresses</a>
floral maxi dress backless http://www.ispardmore.com/floral-maxi-dress-backless-dressh
bobblection دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 01:28 ق.ظ
<a href="http://www.gandilyan.com/mulberry-bayswater-oak-small-claims-mulberrya">mulberry bayswater oak small claims</a> <a href="http://www.lakefrontlane.com/jordan-9-oreo-jordan-7-trainersd">jordan 9 oreo jordan 7</a> <a href="http://www.thesleeperson.com/canada-goose-hybridge-lite-hooded-down-jacket-canadagooser">canada goose hybridge lite hooded down jacket</a> <a href="http://www.thecoedge.com/burberry-cashmere-scarf-measurements-near-me-scarfa">burberry cashmere scarf measurements near me</a> <a href="http://www.blackkinesis.com/prada-sneaker-wedge-women-pradad">prada sneaker wedge women</a> <a href="http://www.selfdriverbus.com/triple-red-zx-flux-adidas-skor">triple red zx flux adidas</a>
bobblection http://www.bobblection.com/
inspiresatis دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 01:28 ق.ظ
<a href="http://www.leodinhdesign.com/how-much-is-a-moncler-jacket-monclerr">how much is a moncler jacket</a> <a href="http://www.preloxlady.com/air-jordan-13-retro-black-red-sport-blue-trainersd">air jordan 13 retro black red sport blue</a> <a href="http://www.gilbertgafah.com/canada-goose-victoria-parka-medium-canadagooser">canada goose victoria parka medium</a> <a href="http://www.visualjobads.com/polo-scarf-designs-related-scarfa">polo scarf designs related</a> <a href="http://www.nhealthtips.com/prada-black-cateye-sunglasses-pradad">prada black cateye sunglasses</a> <a href="http://www.jishnuguha.com/adidas-nmd-runner-black-and-red-skor">adidas nmd runner black and red</a>
inspiresatis http://www.inspiresatis.com/
smihawaii دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 01:27 ق.ظ
<a href="http://www.renitemare.com/adidas-classic-skate-shoes-skor">adidas classic skate shoes</a> <a href="http://www.redstonecloud.com/mlb-jerseys-san-diego-padres-7-chase-headley-camo-style-jerseys-nflb">mlb jerseys san diego padres 7 chase headley camo style jerseys</a> <a href="http://www.spicesheaven.com/game-demaryius-thomas-youth-jersey-denver-broncos-88-road-white-nfle">game demaryius thomas youth jersey denver broncos 88 road white</a> <a href="http://www.podemosvigo.com/morris-claiborne-24-jersey-pick-nflf">morris claiborne 24 jersey pick</a> <a href="http://www.lakehyundai.com/nike-huarache-run-white-skox">nike huarache run white</a> <a href="http://www.chainmgr.com/ray-ban-glasses-original-price-range-sunglassesd">ray ban glasses original price range</a>
smihawaii http://www.smihawaii.com/
nohitteralert سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 03:53 ق.ظ
<a href="http://www.nomorbogor.com/hermes-kelly-belt-price-hermesb">hermes kelly belt price</a> <a href="http://www.sozihoster.com/nike-roshe-run-high-femminile-oro-sportse">nike roshe run high femminile oro</a> <a href="http://www.allbidder.com/coach-hobo-small-claims-coache">coach hobo small claims</a> <a href="http://www.yrlogoworks.com/nobis-tula-jacket-60-nobisa">nobis tula jacket 60</a> <a href="http://www.sateambeast.com/polo-ralph-lauren-mens-gellar-fatigue-cargo-shorts-polor">polo ralph lauren mens gellar fatigue cargo shorts</a> <a href="http://www.druckberg.com/nike-chicago-bears-adam-podlesh-limited-jersey-white-8-jerseys-nfla">nike chicago bears adam podlesh limited jersey white 8 jerseys</a>
nohitteralert http://www.nohitteralert.com/
ebinsaat سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 03:53 ق.ظ
<a href="http://www.brickolino.com/adidas-nitrocharge-1.0-football-boots-skot">adidas nitrocharge 1.0 football boots</a> <a href="http://www.farmsbd.com/discounted-jimmy-choo-wedges-louboutinr">discounted jimmy choo wedges</a> <a href="http://www.nownessninja.com/air-jordan-retro-4-white-black-space-cracks-sneakerb">air jordan retro 4 white black space cracks</a> <a href="http://www.solarishelp.com/kobe-10-dark-blue-navy-blue-skoc">kobe 10 dark blue navy blue</a> <a href="http://www.malibuj.com/christian-louboutin-pumps-shoes-louboutinc">christian louboutin pumps shoes</a> <a href="http://www.cjcasteel.com/what-does-a-pandora-bracelet-cost-pandorar">what does a pandora bracelet cost</a>
ebinsaat http://www.ebinsaat.com/
realcoolclub سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 03:53 ق.ظ
<a href="http://www.cubafind.com/hermes-scarf-sale-executive-scarfa">hermes scarf sale executive</a> <a href="http://www.gonencymm.com/prada-luxe-zipped-calfskin-tote-maroon-pradad">prada luxe zipped calfskin tote maroon</a> <a href="http://www.luftsepp.com/under-armour-stephen-curry-shoes-youth-skor">under armour stephen curry shoes youth</a> <a href="http://www.bitcashgrams.com/louboutin-white-sandals-louboutinr">louboutin white sandals</a> <a href="http://www.checkupmental.com/nike-tiempo-legend-v-soar-blue-skor">nike tiempo legend v soar blue</a> <a href="http://www.avmbulten.com/nike-broncos-25-chris-harris-jr-blue-alternate-stitched-new-elite-jersey-nflf">nike broncos 25 chris harris jr blue alternate stitched new elite jersey</a>
realcoolclub http://www.realcoolclub.com/
tasdizayni سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 03:53 ق.ظ
<a href="http://www.govolsrealtor.com/nate-stupar-54-jersey-nflb">nate stupar 54 jersey</a> <a href="http://www.djdiscgolf.com/limited-major-wright-jersey-tampa-bay-buccaneers-31-alternate-orange-nflc">limited major wright jersey tampa bay buccaneers 31 alternate orange</a> <a href="http://www.saraviquez.com/nike-kaishi-2.0-erkek-skox">nike kaishi 2.0 erkek</a> <a href="http://www.dfweliquid.com/ray-ban-sunglasses-afterpay-key-sunglassesd">ray ban sunglasses afterpay key</a> <a href="http://www.mrforgps.com/mulberry-bayswater-buckle-oak-zone-mulberryc">mulberry bayswater buckle oak zone</a> <a href="http://www.nunbori.com/nike-lunarglide-7-blue-nike-mens-trainersb">nike lunarglide 7 blue nike mens</a>
tasdizayni http://www.tasdizayni.com/
podemosvigo سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 03:53 ق.ظ
<a href="http://www.feyzplastik.com/adidas-boost-light-pink-skot">adidas boost light pink</a> <a href="http://www.meinscreen.com/hermes-scarves-xavier-de-poret-manual-scarfd">hermes scarves xavier de poret manual</a> <a href="http://www.alahedsports.com/nobis-merideth-red-2017-nobisa">nobis merideth red 2017</a> <a href="http://www.smihawaii.com/moncler-mens-hooded-jacket-monclerr">moncler mens hooded jacket</a> <a href="http://www.falsterboyoga.com/nike-hyperrev-2015-yellow-skou">nike hyperrev 2015 yellow</a> <a href="http://www.hugandpups.com/hermes-bracelet-intense-quality-hermesd">hermes bracelet intense quality</a>
podemosvigo http://www.podemosvigo.com/
uffelfinn سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 03:52 ق.ظ
<a href="http://www.yatabase.com/prada-sunglasses-2012-pradar">prada sunglasses 2012</a> <a href="http://www.houstonujc.com/mackage-trench-coats-2017-mackaged">mackage trench coats 2017</a> <a href="http://www.uacurryclub.com/outdoor-ugg-boots-online-uggsr">outdoor ugg boots online</a> <a href="http://www.hurenindex.com/ferragamo-belt-india-beltr">ferragamo belt india</a> <a href="http://www.zumbanoumea.com/air-jordan-11-sneakers-skow">air jordan 11 sneakers</a> <a href="http://www.arcadeabit.com/hermes-cube-necklace-hermesr">hermes cube necklace</a>
uffelfinn http://www.uffelfinn.com/
monsterplate دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 10:02 ب.ظ
<a href="http://www.chocopictures.com/adidas-nmd-runner-bianca-maschio-scarpei">adidas nmd runner bianca maschio</a> <a href="http://www.baluntan.com/nike-magista-todas-negro-zapatosh">nike magista todas negro</a> <a href="http://www.anderonedream.com/kvinders-air-jordan-retro-13-lilla-sort-skok">kvinders air jordan retro 13 lilla sort</a> <a href="http://www.variaponsel.com/nike-shox-bl%C3%A5-and-oransje-obuvi">nike shox bl氓 and oransje</a> <a href="http://www.allmydibs.com/dark-azul-nike-shox-zapatosl">dark azul nike shox</a> <a href="http://www.macusaa.com/ray-ban-wayfarer-2140-polarised-sunglassesh">ray ban wayfarer 2140 polarised</a>
monsterplate http://www.monsterplate.com/
asoseinhalb دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 10:01 ب.ظ
<a href="http://www.forttr.com/nike-roshe-run-men-leather-black-grass-green-shoesj">nike roshe run men leather black grass green</a> <a href="http://www.chopkinslaw.com/nike-zoom-lebron-xii-12-green-black-shoesl">nike zoom lebron xii 12 green black</a> <a href="http://www.plusbolivia.com/green-ralph-lauren-sweater-poloh">green ralph lauren sweater</a> <a href="http://www.ahlivv.com/nike-air-zoom-pegasus-33-kvinder-bl%C3%A5-orange-hvid-skok">nike air zoom pegasus 33 kvinder bl氓 orange hvid</a> <a href="http://www.bybrettbarner.com/nike-shox-wei%C3%9F-blau-schuheh">nike shox wei脽 blau</a> <a href="http://www.timowallets.com/adidas-boost-shoes-pink-shoesk">adidas boost shoes pink</a>
asoseinhalb http://www.asoseinhalb.com/
nike air max 2017 femminile nero bianca دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 01:18 ب.ظ
<a href="http://www.htpmimoza.com/femminile-converse-slip-on-bianca-scarpej">femminile converse slip on bianca</a> <a href="http://www.ayakkabiyeri.com/adidas-superstar-2-full-schwarz-schuhei">adidas superstar 2 full schwarz</a> <a href="http://www.sozoteki.com/nike-roshe-2-triple-sort-skoh">nike roshe 2 triple sort</a> <a href="http://www.njforward.com/michigan-state-spartans-8-white-twilled-replica-football-jersey-nfli">michigan state spartans 8 white twilled replica football jersey</a> <a href="http://www.crimediainc.com/magista-nike-mercurial-superfly-fg-fly-line-iv-tpu-cleats-r%C3%B8d-neon-svart-obuvk">magista nike mercurial superfly fg fly line iv tpu cleats r酶d neon svart</a> <a href="http://www.claybrookpenn.com/coach-zip-in-monogram-large-coffee-wallets-coachh">coach zip in monogram large coffee wallets</a>
nike air max 2017 femminile nero bianca http://www.sjgncnph.com/nike-air-max-2017-femminile-nero-bianca-scarpej
nike air max 90 lunar 3.0 men light grey black green red دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 01:17 ب.ظ
<a href="http://www.dominiogold.com/femminile-air-jordan-retro-7-jade-rosa-scarpej">femminile air jordan retro 7 jade rosa</a> <a href="http://www.saaqlabaie.com/nike-free-rn-flyknit-bright-crimson-nero-1-3-2-1-scarpei">nike free rn flyknit bright crimson nero 1 3 2 1</a> <a href="http://www.acheidf.com/kentucky-baseball-hat-hath">kentucky baseball hat</a> <a href="http://www.jrsmetalsinc.com/nike-flyknit-lunar-ii-2-femmes-rose-rouge-blanc-0l-chaussuresh">nike flyknit lunar ii 2 femmes rose rouge blanc 0l</a> <a href="http://www.kumowindham.com/nike-roshe-one-light-bleu-chaussuresj">nike roshe one light bleu</a> <a href="http://www.waybeyondeli.com/nike-air-zoom-pegasus-32-schwarz-and-wei%C3%9F-schuhek">nike air zoom pegasus 32 schwarz and wei脽</a>
nike air max 90 lunar 3.0 men light grey black green red http://www.oneillbagwell.com/nike-air-max-90-lunar-3.0-men-light-grey-black-green-red-shoesi
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 

آمارگیر وبلاگ